podsumowanie 7 kolejek w I LWTM

Za nami pierwsza część rundy jesiennej  i kilka słów podsumowania .

Sensacyjnie na miejscu spadkowym znalazł się Raków Częstochowa mistrz poprzedniego sezonu , który przegrał 5 spotkań  i musi się przebudzić jeżeli chce obronić na wiosnę tytuł mistrzowski.

Tabela wskazuje ,że dwa zespoły czyli Ruch i Górnik będą walczyć o pierwsze miejsce , a pozostałe zespoły stoczą walkę  o pozostałe miejsca. Trzecie Podbeskidzie nie może być pewne utrzymania i dlatego rewanże zapowiadają się bardzo ciekawie.

Najrówniej grał Ruch Chorzów , nie miał żadnej  i tylko Górnik był w stanie odebrać punkty liderowi.Na uwagę zasługuje dobra postawa Bogusza i Rudka , którzy zdobyli 27 bramek z 31 dla swojej drużyny i ten drugi przewodzi w klasyfikacji strzelców z 16 trafieniami.

Górnik wzmocniony przed sezonem kilkoma piłkarzami nie jest bez szans na pokona nie Ruch-u  , lecz już nie może tracić punktów z niżej notowanymi rywalami (patrz. Iskra).

Podsumowując naszą grę trzeba przyznać ,że liczyliśmy na więcej. Zajmujemy 4 miejsce mając tyle samo punktów co 3 Podbeskidzie jednak bliżej nam do strefy spadkowej niż do liderów.Największe problemy mamy w grze obronej , straciliśmy aż 22 bramki !!! Fakt , że kontuzje i choroby nas nie opuszczają  jednak w sporcie to normalne  i po to są zmienicy by podnieść rękawice i walczyć .

Dalsza część sezonu zapowiada wiele emocji , a już środę zaczynamy rundę rewanżową.